7 грудня 2018 року на базі Кулажинської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів відбувся семінар заступників директорів шкіл з виховної роботи Гребінківського району на тему «Байдужість – найвища жорстокість. Профілактика та шляхи подолання булінгу в школі».

Програма семінару включала тренінгове заняття, яке провела заступник директора з виховної роботи Ткаченко Анастасія Сергіївна.

Учасники семінару, поділившись на три групи, вчилися виявляти найперші прояви булінгу в дитячому колективі, з’ясовувати причини та способи виникнення насилля в навчальному закладі. За допомогою низки представлених творчих завдань слухачі отримали змогу подивитися на навколишній світ очима дитини-жертви булінгу. Завершився тренінг цікавим майстер-класом «Вирощуємо квіти життя»: учасники семінару власноруч виготовили символи дитячої особистості - квіткові композиції, кожен елемент яких символізував цінності, які ми прищеплюємо дітям впродовж навчально-виховного процесу.

Учасники семінару відвідали шкільну музейну кімнату, ознайомились з історією села Кулажинці.

На завершення заступники директорів шкіл з виховної роботи обговорили актуальні проблеми вихоного процесу в навчальних закладах.

Завідуюча методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Бігун Наталія Олексіївна підвела підсумки семінару, наголосила, що виховну систему школи потрібно створювати спільними зусиллями всіх учасників педагогічного процесу: педагогів, батьків, учнів, громадськості.

Семінар пройшов в атмосфері творчої співпраці та взаєморозуміння.